Dan Hampton – Viper Pilot F-16

Dan Hampton – Viper Pilot F-16 - ebook

Prawdziwa historia jednego z najgroźniejszych i najskuteczniejszych pilotów F-16 w historii lotnictwa „Jeśli drzewa robią się za duże, ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie. Tak brzmiały niezapomniane pierwsze wskazówki pilotażu, które przekazał mi ojciec. Zabójczo niebezpieczny. Śmiertelnie groźny.
W latach 1986-2006 ppłk Dan Hampton był wiodącym pilotem Dzikich Łasic, elitarnych eskadr myśliwskich Sił Powietrznych, których zadania uznaje się za najniebezpieczniejsze we współczesnej walce powietrznej.
20 lat służby i 608 godzin lotów bojowych w najbardziej rozpoznawalnym myśliwcu świata: F-16. Był w Iraku, Kosowie i na wojnie w Zatoce Perskiej gdzie uratował oddział Marines.

  • 151 misji bojowych
  • 21 potwierdzonych zniszczeń stanowisk wyrzutni pocisków ziemia-powietrze
  • 4 Zaszczytne Krzyże Lotnicze z Odznaką Waleczności
  • 1 Purpurowe Serce.

Jego autobiografia “VIPER. PILOT F-16” daje wgląd w szkolenie i misje bojowe elity elit pilotów wojskowych. Hampton odtajnia szczegóły misji Dzikich Łasic. Ta opowieść sprawia, że można odnieść wrażenie jakby się siedziało za sterami VIPERA (tak amerykańscy piloci nazywają myśliwce F-16). Dzikie Łasice to niszczyciele pocisków rakietowych ziemia-powietrze. Pierwsi piloci wysyłani do strefy wojny. Ludzie, którzy z premedytacją ściągają na siebie ogień nieprzyjaciół na ziemi, a potem tropią i niszczą stanowiska wyrzutni rakiet, czyniąc niebo bezpiecznym dla samolotów i śmigłowców nadlatujących później.

źródło opisu: http://pascal.pl/
źródło okładki: http://pascal.pl/
rok pierwszego wydania polskiego: 2013
o autorze: Dan Hampton

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, MOBI/AZW3 (na Kindle).

Polecam:

⇒  inne ebooki tego autora
Władcy przestworzy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi