John Rosen – F*A*C

John Rosen – F*A*C - ebook

Seria: Czarna [Adamski i Bieliński]

Tom Brooks, doświadczony pilot myśliwski Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zostaje odkomenderowany do Wietnamu. Po dotarciu na miejsce okazuje się jednak, że zamiast walczyć za sterami ponaddźwiękowego odrzutowca, zostanie pilotem powolnej awionetki, by jako tytułowy FAC, czyli wysunięty kontroler obszaru, koordynować działania lotnictwa szturmowego nad opanowaną przez Wietkong dżunglą. Wyszukując i oznaczając cele dla bomb i rakiet samolotów myśliwsko-szturmowych, Tom nie wie, ze już niebawem sam trafi do dżungli i jako członek zespołu Sił Specjalnych będzie musiał walczyć z partyzantami…

Ciekawie przedstawione realia operacji lotniczych nad Wietnamem oraz wciągająca fabuła, to niezaprzeczalne atuty powieści Rosena.
Flight

John Rosen jest byłym pilotem Sił Powietrznych USA. W latach wojny wietnamskiej pracował jako amerykański doradca wojskowy w kilku krajach Azji Południowo-Wschodniej, służył też w jednostkach lotnictwa szturmowego, zaliczając dwie tury lotów bojowych.
Został dwukrotnie odznaczony orderem Fioletowego Serca nadawanym za rany odniesione na polu bitwy.
Po przejściu w stan spoczynku John Rosen zamieszkał w Kalifornii, znajdując zatrudnienie jako konsultant w jednym z koncernów przemysłu zbrojeniowego.

źródło opisu: książka
źródło okładki: książka
rok pierwszego wydania polskiego: 2002
o autorze: brak danych

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, MOBI/AZW3 (na Kindle).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi