Jolanta Maria Kaleta – Strażnik Bursztynowej Komnaty

Jolanta Maria Kaleta – Strażnik Bursztynowej Komnaty - ebook

Jest jesień 1991 roku, w Polsce zachodzą przemiany ustrojowe. Nad brzegiem Odry znaleziono zwłoki inżyniera Pawła Rylskiego. Z prowadzonego śledztwa niewiele wynika, a na dodatek ginie dokumentacja zmarłego, w której ponoć znajdowało się wiele cennych informacji. Dlaczego ktoś miałby zamordować poszukiwacza skarbów, jakich setki w Polsce? Może ktoś nie chce, by tajemnica Bursztynowej Komnaty wyszła na jaw?
W kręgu podejrzanych jest żona Rylskiego – Ewa. Historyk z zawodu, była zazdrosna o sukcesy męża podczas prowadzonych od lat poszukiwań tajemniczej komnaty. A wszystko wskazuje na to, że zmarły był coraz bliżej rozwiązania zagadki.
Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zostają znalezione zwłoki kolejnej osoby. Dlaczego policja i prokuratura nie dążą do szybkiego rozwiązania sprawy? Dlaczego Rylską i znanym wrocławskim biznesmenem Józefem Krawczykiem interesuje się były oficer kontrwywiadu MSW Mateusz Popiel, który przez wiele lat również poszukiwał Bursztynowej Komnaty, a teraz prowadzi agencję ochrony mienia? Dokąd doprowadzi Rylską znaleziona wśród rzeczy męża fotografia sprzed lat?
Wątki kryminalne i sensacyjne przeplatają się w powieści z wieloma faktami historycznymi. Zgrabnie uknuta intryga, szybkie tempo i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.

źródło opisu: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
źródło okładki: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
rok pierwszego wydania: 2014
o autorze: Jolanta Maria Kaleta

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, MOBI/AZW3 (na Kindle).

Polecam:

⇒  inne ebooki tego autora
Duchy Inków
Kolekcja Hankego
Lawina
Obcy w antykwariacie
Operacja Kustosz
Pułapka
Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy
Testament templariusza
W cieniu Olbrzyma
Wroclawska Madonna
Złoto Wrocławia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi