Jolanta Maria Kaleta – Testament templariusza

Jolanta Maria Kaleta – Testament templariusza - ebook

Piękna, rozgrywająca się w magicznym klimacie starego opactwa opowieść o ludzkich namiętnościach i chciwości, które popychają do zbrodni, o bezwzględności i okrucieństwie rządzących, o słabości i sile ludzkich charakterów oraz odwiecznej potrzebie miłości.

13 października 1307 roku, w piątek, z miasta Troyes we Francji ucieka dziesięciu templariuszy, aby uniknąć aresztowań zorganizowanych przez króla Filipa Pięknego. Mają do wypełnienia tajną misję, od której zależy przyszłość zakonu. Kierują się na wschód, do odległej od Francji krainy, gdzie zagubiona pośród głuszy, znajduje się komandoria Klein Öls.

Magda Michalska po rozwodzie z mężem, wyrzucona za działalność związkową z pracy, przeprowadza się z Wrocławia na zabitą dechami wieś, gdzie odziedziczyła po swoim zmarłym w podejrzanych okolicznościach dziadku chałupę. W szkole rolniczej w pobliskim Henrykowie, dzielącej pospołu z klasztorem cystersów zabytkowe budynki dawnego opactwa, otrzymuje posadę nauczycielki. 13 grudnia, po pierwszej spędzonej w nowym domu nocy, budzi się w realiach Polski stanu wojennego. Magda, mieszkańcy Świątnik oraz niewielka społeczność henrykowskich cystersów dostają się w tryby aparatu władzy. Jakby tego było mało, we wsi dochodzi także do serii brutalnych morderstw.
Czy są one dziełem pospolitych przestępców, czy mają związek z tajemnicą od wieków skrywaną przez klasztor i jego zakonników? Czy to możliwe, aby mnich przedstawiony w zagubionym przed wiekami, przypadkowo odnalezionym fragmencie Księgi Henrykowskiej był templariuszem? A może to tylko zręczna mistyfikacja?

Autorka wykorzystała analogię pomiędzy dramatycznym końcem zakonu templariuszy a tragedią, która dotknęła Solidarność w noc wprowadzenia stanu wojennego – obydwa wydarzenia miały miejsce trzynastego, poprzedzone były tajnymi przygotowaniami i łamały obowiązujące wówczas prawa.

źródło opisu: książka
źródło okładki: książka
data wydania: 15.10.2015
o autorze: Jolanta Maria Kaleta

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, MOBI/AZW3 (na Kindle).

Polecam:

⇒  inne ebooki tego autora
Duchy Inków
Kolekcja Hankego
Lawina
Obcy w antykwariacie
Operacja Kustosz
Pułapka
Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy
Strażnik Bursztynowej Komnaty
W cieniu Olbrzyma
Wroclawska Madonna
Złoto Wrocławia

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi