Naval – ZATOKA. GROM na wodach Zatoki Perskiej

Naval – ZATOKA. GROM na wodach Zatoki Perskiej - ebook

Zatoka jest kontynuacją wspomnień Navala opisanych w książce „Ostatnich gryzą psy”, w której akcja urywa się wraz z walącymi się wieżami WTC 11 września 2001 roku.

Ten przełomowy moment, który wstrząsnął światem, miał też decydujący wpływ na historię GROM-u.
W chwili gdy świat wstrzymał oddech, czekając na uderzenie koalicji w dyktaturę Saddama Husajna, wody Zatoki Perskiej były najbardziej zapalnym punktem na mapie świata. Niezależnie od tego, co dzieje się w polityce międzynarodowej i jaką skomplikowaną historię napiszą przywódcy światowych mocarstw, żołnierze jednostek specjalnych przygotowują się do działania. Nie tylko się szkolą, ale także przeprowadzają niebezpieczne, tajne operacje.

Do takiej też „roboty“, wczesną wiosną 2002 r., na wody Zatoki Perskiej został wysłany komponent GROM-u. Po morderczym treningu w Polsce, gdzie żołnierze przemierzali z wielkim obciążeniem góry, skakali do lodowatego Bałtyku z potężnego tankowca lub „zdobywali“ platformę wiertniczą, wylądowali na rozgrzanej płycie lotniska w Kuwait City. Ich domem na długie miesiące stał się wielki hangar w amerykańskiej bazie w Doha, a miejscem działania wody okalające strefę przygraniczną Iraku i Iranu.

Oprócz doświadczenia zdobyli tam coś bardzo cennego – zaufanie legendarnej jednostki SEAL, z której żołnierzami przyjdzie im w niedalekiej przyszłości walczyć ramię w ramię.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/
źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/
data wydania: 13.09.2017
o autorze: Naval

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, MOBI/AZW3 (na Kindle) .

Polecam:

⇒  inne ebooki tego autora
Camp Pozzi. GROM w Iraku
Ostatnich gryzą psy
Przetrwać Belize

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi