Ryszard Ćwirlej – Wszyscy słyszeli jej krzyk

Ryszard Ćwirlej – Wszyscy słyszeli jej krzyk - ebook

Cykl: Antoni Fischer (tom 6)

Akcja rok 1929.

W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy dla których PeWuKa to możliwość szybkiego wzbogacenia. W mieście dochodzi do serii napadów na targowych gości. Policja musi więc jak najszybciej ująć przestępców, by zapewnić spokój targowym gościom i mieszkańcom.
Wydarzenia w mieście relacjonuje otwarte niedawno poznańskie Radio. Komisarz Antoni Fischer, zafascynowany nowym wynalazkiem ma wygłosić przed radiowym mikrofonem odczyt o humanitarnej działalności radia. Tuż przed jego wystąpieniem do studia wpada uzbrojony szaleniec, który otwiera ogień do zebranych tam ludzi. Antoni Fischer musi wziąć sprawy w swoje ręce.
Jednak to dopiero początek niecodziennych zajść, które rzucą poznańskiego śledczego w sam środek rwącej rzeki wydarzeń. Wkrótce okaże się, że są w nie zaangażowane wywiady Niemiec i Bolszewickiej Rosji. Na szczęście polski kontrwywiad, z którym współpracuje Fischer nie zasypia gruszek w popiele. Kapitan Mikołajewski przygotowuje tajną akcję, w której prócz szpiegów wezmą udział poznańscy złodzieje z bandy Tolka Grubińskiego.
Trzy sprawy, pozornie w żaden sposób niepowiązane ze sobą, jednak nie da się ich przeprowadzić, bez udziału szefa poznańskiej, policyjnej grupy pościgowej komisarza Antoniego Fischera.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/
źródło okładki: http://czwartastrona.pl/
data wydania: 10.03.2021
o autorze: Ryszard Ćwirlej

Ebook w formatach mobilnych: EPUB, AZW3 (WO) .

Polecam:

⇒  ebooki tego cyklu
Tam ci będzie lepiej (tom 1)
Tylko umarli wiedzą (tom 2)
Już nikogo nie słychać (tom 3)
Pójdę twoim śladem (tom 4)
Zaśpiewaj mi kołysankę (tom 5)

⇒  inne cykle tego autora
Cykl: Aneta Nowak (tom 1, 2, 3)
Cykl: Marcin Engel (tom 1)
Cykl: Poznańscy milicjanci (tom 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przejdź do paska narzędzi